Dálkové pěší poutní trasy Evropy

Evropa má dlouhou tradici dálkových pěších křesťanských poutí. Hlavními je trojice poutí: do Říma (Via Francigena), do Santiaga de Compostela (Camino Santiago) a do Jeruzaléma. Tyto tři doplňují další poutní trasy - např. do Assisi, do Fatimy, do Trondheimu, u nás na Velehrad.

 

Seznam poutních evropských tras (neúplný :-)

Via Francigena - pouť do Říma
Via de San Francesco - přes Assisi do Říma po stopách svatého Františka v Itálii
Cesta svatého Olafa - z Osla do Trondheimu v Norsku
Cesta svatého Benedikta- z Nursie do Monte Cassino po stopách svatého Benedikta v Itálii
Cesta svatého Ignáce- z Loyoly do Manresy ve Španělsku
Via Maria - z rakouského Mariazell do bavorského Altötting
Pouť do Čenstochové 

Via Nova - z rakouského podlapského Stoblu do Příbrami na Svatou Horu 

Jeruzalémská cesta -  Cesta propojující Finisterru a Jeruzalém. Páteřní trasa měří 7500 km a prochází 14 státy, v mnoha zemích kopíruje již aktuálně vytyčené trasy, v některých na své vyznačení teprve čeká. Podrobnosti v angličtině, němčině a španělštině.

Cesta přes historické vesničky Portugalska - Cesta označovaná také jako GR22 měří celkem 565 km a propojuje středověké portugalské vesničky. Mezi některými z nich jsou poměrně velké vzdálenosti, proto se doporučuje absolvovat na kole. Plánek ke stažení včetně doporučených denních etap je tady. Můžete se také inspirovat na Facebookové stránce trasy.

 

Dálkové poutní trasy Evropy jsou sloučeny do asociace Cammini d' Europa. Na jejích stránkách www.camminideuropa.eu (italsky, španělsky, anglicky) si můžete najít informace o jednotlivých poutních trasách (volba jazyka je vpravo dole na titulní stránce Cambia lingua a výběr vpravo).

 

Na těchto stránkách najdete i katalog itinerářů včetně doporučeného ubytování a cen

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info