Skupinová pouť Praha - Železná 2012

Vážení poutníci.

Tak jsme došli letošní pout. Počasí nás dostatečně prověřilo. Začínali jsme na Karlštejně a první etapa do Nižboru byla při 36°C a členitém terénu kolem Berounky téměř likvidační.

Poté přišly průtrže mračen a mizely nám stezky pod nohama. Kdyby jenom cesty ale i mosty. Buď bylo vedro nebo čvachtanice, nejlépe obojí dohromady, okořeněné kroupami. Občas i turistické značení si s námi hrálo na schovávanou. Cesta podél Úhlavky, to byla cesta do pravěku,rákosí, v kterém jsme se ztráceli, občas značky nikde. Vypadalo to, že před námi tam dlouho lidská noha nevkročila a že skončíme někde v bažině. Ale večer, dobrá večeře přidala na náladě, když jsme jednou ještě k příboru dostali plácačky na mouchy a že jich bylo, dál už se to nedá popsat.

Jen škoda že jsme nedostali povolení od KČT, značit trasu mušličkami.

Nezbývá mi než všem statečným poděkovat za skvělou společnost a zároven velký dík Pavlovi Kohoutovi,který nás doprovázel autem. Jeho trpělivost a pomoc, když na nás čekal v nejnemožnějších místech byla nekonečná.

Ultreia

Olga Janovcová.

 

Ještě několik praktických poznámek. Na této cestě to není s ubytováním nejlepší. Prověřili jsme místa, která můžeme doporučit:

Zvíkovec - levné a slušné ubytování t.724180807, mestys@zvikovec.cz 
Kralovice - Sport kemp t.737753413, info@sportkemp.wz.cz 
Plešnice - pension U Leisů t.728825469, www.pensionuleihsu.cz, Plešnice 85 
Kladruby - obecní ubytování p.Florianová t.604 880 620

 

Fotografie z pouti 
Olga Jankovcová 
Jan Bím 
Tomáš Jindřich 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info