Etapa 2 Karlštejn - Nižbor

Nástupní místo: Karlštejn - rozcestí pod hradem
Cílové místo: Nižbor

Délka: 22 km
Nastoupané metry: 850 m

Etapa 2

Interaktivní mapa trasy

 

Zajímavosti na trase
Bubovické vodopády 
Svatý Jan pod Skalou  
Beroun  
Beroun - Kostel svatého Jakuba  
Keltské opidum Stradonice

 

Popis trasy
Trasa prochází nejkrásnějšími místy Českého Krasu stále po červené značce. Několikrát se překonává prudké a dlouhé převýšení. Prochází se kolem vchodu do státního hradu Karlštejn. Budete-li mít štěstí a budou volná místa na prohlídku druhého okruhu s návštěvou Kaple svatého kříže, tak neváhejte a rozhodně ji navštivte. 

Za Karlštejnem budete procházet Bubovickými vodopády. Jedná se o malé ale velmi romantické vodopády u nichž je překvapivě velká jeskyně.

Svatý Jan pod Skalou je kouzelné místo. V kostele svatého Jana Křtitele se pořádají krásné koncerty. Pod kostelem je jeskyně, ve které žil poustevník svatý Ivan. Z vnější strany kostela je pramen výborné vody.

Beroun je pěkné okresní město s velkým náměstím na kterém stojí kostel svatého Jakuba. U kostela je velká informační tabule o svatojakubské cestě.

Kousek za Berounem je rozcestí tří červených. Je potřeba zahnout vpravo směr Stradonice a Nižbor. Značka prudce stoupá na hřeben. Odtud se jde dál již po silnici. Z hřebene je krásný výhled na údolí Berounky. Ze Zdejciny se sestupuje po silnici k řece. Dále podél řeky přes Stradonice do Nižboru.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info