Skupinová pouť Praha - Všeruby červenec 2011

Ohlédnutí za poutí v červenci 2011

Letos jsme začínali v Praze u sv.Jakuba na Starém Městě v Praze. Dostali jsme zde požehnání na cestu a první razítko do credencialu. Sešlo se nás 23 poutníku z toho 4 z Polska a 1 z Německa. Někteří se už znali z loňské pouti Žitava – Praha. Humoru bylo na začátku dost. Naštěstí jej poutníci ani cestou neztratili.

Přišly deštivé Brdy a ty připravenost poutníků rychle prověřily. Přesto statečně čvachtali v blátě, značili mušlemi rozcestníky "ujetým způsobem" tvoříce živé žebříky (Turistické značky, na které se mušle dávají, jsou značně vysoko) a někteří se i ztráceli.

Večer jsme se ale vždy sešli a s obdivuhodným humoremléčili a mazali své unavené nohy ve svých leženích v různých koutech tělocvičny.

Letos nás také zaskočily nemoci a tak jsme směrem ke hranici řídli. Přesto většina k nim dorazila. Za hranice do Regensburgu nás vyrazilo sedm statečných, kteří bojujíce s Bavorským lesem a k údivu nás, i špatným značením, dorazilo do cíle.

Přede všemi účastníky smekám. Nebylo to lehké a děkuji všem, že jsem mohla být s vámi. Procházeli jsme krásnou českou krajinou a jen pěší poutník si může všimnout i drobných detailů na cestě, vnímat sebe samého v prostoru tady a ted, naslouchat druhým, aby pak vykročil svou cestou dál a dál.

Fotografie Jana Bíma

Ultreia

Olga Jankovcová

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info