Skupinová pouť Praha - Kdyně květen 2013

Rozkvětlou jarní krajinou opět s německými poutníky, tentokrát přímo ze Starého Města v Praze

Opět s poutníky od Fränkische Jakobusgesellschaft jsem putoval tentokrát na jaře, které bylo velmi opožděné, a tak v té době kvetlo téměř vše, na co si na jaře vzpomenete: vedle sebe pěnišníky i tulipány, jabloně a ještě hrušně, v nižínách už kosatce a v kopcích ještě pozdní narcisy! Po celou cestu nám zapršelo nepatrně jednou a provázelo nás slunečno, tak vzácné jinak celé jaro 2013! Nicméně zespodu jsme krom jediného dne měli stále mokro, tak je potřeba brát v úvahu, že v českých lesích a v kopcích prostě to na nízké pohorky není; cesty byly nejednou rozježděné.

Na této pouti jsem udělal nepatrné změny po cestě, které jsem si mohl dovolit vzhledem k dlouhým květnovým dnům. Cestu od Karlštejna, tedy konkrétně ze Zadní Třebáně jsem si prodloužili zacházkou (celkem 4 km) na poutní místo Skalka, naopak zkrátili cestu z Dobříše do Příbrami nejen přes Rosovice a Bukovou, ale i přes Pičín, a na turistickou zelenou jsme se dostali až na silnici před Hluboší. Další změnu cestu jsem udělal při odchodu z Rožmitálu na Nepomuk přes Třemšín a pak narovnáním cesty přes turistické značení do vesnic Chynín a Čížkov a odtud opět 10km autobusem do Dvorců u Nepomuku s docházkou 2km do Nepomuku. Tak ušli poutníci ten den 22km a navíc s 10km po okresních silnicích si tak může zdatný poutník najít určitou alternativu s 32km dlouhou etapou k dvoudennímu putování Rožmitál - Kasejovice - Nepomuk s nejistým ubytováním.

Po této cestě aktuálně platí, že malé mušličky chybí jen na rozcestníku v Rožmitále pod Třemšínem, jinde byly doplněny, s velkým ohlasem německých poutníků. K místům, kde můžete dostat razítko do kredenciálu, raději rozepisuji aktuální stav podrobně:
- Praha: sv.Jakub, Staré Město - domluvte se raději dopředu, obraťte se např. na p.Gryna,
- Karlštejn: hrad, u pokladny je volně přístupné razítko turistické,
- Dobříš: Pastorační centrum sv.Tomáše, zpravidla někdo na místě je, ale raději volejte předem,
- Příbram: sv.Jakub, kontaktujte faráře
- Rožmitál: informační centrum na náměstí, v otevírací době
- Nepomuk: sv. Jakub, kontaktujte faráře
- Plánice: sv.Blažej, kontaktujte faráře
- Klatovy: arcidiecézní kostel, kontaktujte faráře, případně barokní lékárna na náměstí má hezké razítko,
- Kdyně: muzeum na náměstí, v otevírací době.
K květnové pouti doporučuji vzít si sebou cokoli proti klíšťatům, je to pro ně silná doba, trávy jsou v té době vysoké a neposekané v Čechách, dokonce mezi Klatovy a Bezděkovem se musí po značce vysokou travou!

A přikládám fotky k inspiraci.

Bueno camino!

Tomáš Jindřich

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info