Svatojakubská cesta Prahou

Nástupní místo: Kostel sv.Václava na Proseku (metro Prosek)
Cílové místo: kostel sv. Jakuba, zámek Zbraslav

Délka: 34 km
Nastoupané metry: 408

 Praha

Interkaktivní mapa

Oddělovač

Možnosti ubytování

V Praze sežene poutník bezpočet ubytování, ovšem ty v pravdě poutnické najde zde:

Loreta

Loretánské náměstí 6a, 118 00 Praha 1, Hradčany. Jakmile budete vědět, kdy budete chtít se nechat ubytovat, pište v předstihu na kapucini.uLorety@seznam.cz. Více najdete na stránkách www.kapucini.cz  v sekcích Hradčany a ubytování. Díky vlídnosti, pohostinnosti a dostupnosti centra rádi zprostředkováváme toto nejlepší možné ubytování pro poutníky v našem hlavním městě!

Skupiny poutníků si navíc mohou předem dojednat sloužení mše sv. v loretánském kostele na e-mailu: loreta@kapucini.cz, v těsné blízkosti kapucínského kostela Panny Marie andělské.

 

Farnost svatého Jakuba v Kunraticích

Ubytovnu (albergue) provozuje Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Kunratice na adrese Kostelní náměstí 16, 148 00 Praha 4-Kunratice v období od 1. března do 31. října. Má omezenou kapacitu a proto doporučujeme rezervovat si nocleh předem na e-mailové adrese farnostkunratice@atlas.cz, benedikthudema@atlas.cz nebo telefonicky na čísle +420 244 910 358 (přednostně) nebo mobilu +420 604 255 370). Poskytování pouze jednoho noclehu se řídí podobnými podmínkami jako v ubytovnách pro svatojakubské poutníky na území Španělska nebo Portugalska. Cena noclehu činí 8 € nebo 200 Kč. Ubytování je možné od 16 hod a následující den je třeba ubytovnu opustit do 8 hod ráno. Ubytovaní mohou být výhradně poutníci s poutnickým pasem (credenciálem). Také je třeba mít platný doklad totožnosti jako jsou občanský průkaz, cestovní pas atd.

Na adresu ubytovny se dostanete autobusovou linkou č. 193 od metra C, stanice Budějovická směr Šeberák nebo linkou č. 165 od metra C stanice Háje směr Sídliště Zbraslav. Zastávka v Kunraticích se jmenuje Kunratická škola.

Poutníci jsou povinni řídit se ubytovacím řádem a pokyny odpovědných pracovníků.

Oddělovač

Další informace

Kostel sv.Jakuba na Starém Městě

Kostel je otevřený mimo pondělky jen od 9.30 do 12.00 a od 14.00 do 16.00 hodin. Bližší informace naleznete na webu praha.minorite.cz .

Oddělovač

Zkušenosti poutníků Praha

Prosím, zapisujte své zkušenosti jako komentáře. Vždy napište jednoznačný nadpis vašeho příspěvku, aby se daly vyhledávat odpovědi. Také vždy napište své celé jméno. Pokud na sebe chcete nechat kontakt, tak jej napište nejlépe jako emailovou adresu do těla komentáře. Díky Jan Bím

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info