Svatojakubská cesta Prahou

Nástupní místo: Kostel sv.Václava na Proseku (metro Prosek)
Cílové místo: kostel sv. Jakuba, zámek Zbraslav

Délka: 34 km

 svatojakubská trasa Prahou

Trasa v Mapy.cz 

Trasa v souboru GPX (uloženo ve formátu ZIP)

 

Začínáte u kostela sv. Václava na Proseku a jdete dolů starým Prosekem, kolem viničního sloupu na hlavní silnici, tu přejdete a jdete kolem rybníčku a starých viničních usedlostí parkem svahem dolů k Vysočanskému nádraží. Projdete tunelem pod tratí a dáte se vpravo do parku Podviní, půjdete po proudu Rokytky až opět k silnici, tu podejdete a vpravo po cylkostezce stále podél Rokytky dojdete do Libně k výklenkové kapličce. Vyjdete na hlavní silnici, kde jezdí tramvaj, ke krásné secesní sokolovně a po pravé straně máte unikátní kostel sv. Vojtěcha. Vrátíte se zpátky k sokolovně a podél Zámečku v Libni se napojíte opět na Rokytku. Zde je starý mlýn. Nyní stále půjdete k soutoku Rokytky s Vltavou a podél Vltavy až k zámku v Troji. (V Mapy.cz a v souboru GPX je trasováno přes Trojský most, protože Mapy.cz neumí trasu přes přívoz.)

Tady využijte přívozu, překročíte druhé rameno Vltavy do Stromovky a vyjdete na Letnou k Technickému muzeu a restaurací na Letné. Tady se Vám otevře teprve krásný pohled na Prahu. Z Letné sejdete dolů, přejdete Vltavu k Anežskému klášteru, dále sv.Jakub na Starém Městě, Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovka, Hrad, Nový Svět, Loreta, Strahovský klášter, bokem Petřína přejdeme k restauraci na Petříně a sejdeme dolů k Jezulátku a Kampou odcházíme k Národnímu divadlu a po levé straně podél Vltavy odcházíme na Zbraslav, odkud je už značeno.

Cesta je provedena tak, abychom provedli poutníky předměstím Prahy, aby byli co nejvíce v přírodě, měli možnost se občerstvit, usednout a přesto něco vidět. A nakonec na Letné se jim otevře nádherný pohled na Prahu, kerou si mohou užít neotráveni klopotnou cestou nevlídným předměstím.

Přívoz v Troji je dočasný místo spadlé lávky. Provoz je celoroční v pracovní dny od 7 do 19 hod (v létě až 21 hod), o víkendech od 8 hodin. Interval 20 minut. V případě malé nebo velké vody na Vltavě přívoz nejezdí!

Oddělovač

Možnosti ubytování

V Praze sežene poutník bezpočet ubytování, ovšem ty v pravdě poutnické najde zde:

Loreta

Loretánské náměstí 6a, 118 00 Praha 1, Hradčany. Jakmile budete vědět, kdy budete chtít se nechat ubytovat, pište v předstihu na kapucini.uLorety@seznam.cz. Více najdete na stránkách www.kapucini.cz  v sekcích Hradčany a ubytování. Díky vlídnosti, pohostinnosti a dostupnosti centra rádi zprostředkováváme toto nejlepší možné ubytování pro poutníky v našem hlavním městě!

Skupiny poutníků si navíc mohou předem dojednat sloužení mše sv. v loretánském kostele na e-mailu: loreta@kapucini.cz, v těsné blízkosti kapucínského kostela Panny Marie andělské.

 

Farnost svatého Jakuba v Kunraticích

Ubytovnu (albergue) provozuje Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Kunratice na adrese Kostelní náměstí 16, 148 00 Praha 4-Kunratice v období od 1. března do 31. října. Má omezenou kapacitu a proto doporučujeme rezervovat si nocleh předem na e-mailové adrese farnostkunratice@atlas.cz, benedikthudema@atlas.cz nebo telefonicky na čísle +420 244 910 358 (přednostně) nebo mobilu +420 604 255 370). Poskytování pouze jednoho noclehu se řídí podobnými podmínkami jako v ubytovnách pro svatojakubské poutníky na území Španělska nebo Portugalska. Cena noclehu činí 8 € nebo 200 Kč. Ubytování je možné od 16 hod a následující den je třeba ubytovnu opustit do 8 hod ráno. Ubytovaní mohou být výhradně poutníci s poutnickým pasem (credenciálem). Také je třeba mít platný doklad totožnosti jako jsou občanský průkaz, cestovní pas atd.

Na adresu ubytovny se dostanete autobusovou linkou č. 193 od metra C, stanice Budějovická směr Šeberák nebo linkou č. 165 od metra C stanice Háje směr Sídliště Zbraslav. Zastávka v Kunraticích se jmenuje Kunratická škola.

Poutníci jsou povinni řídit se ubytovacím řádem a pokyny odpovědných pracovníků.

Oddělovač

Další informace

Kostel sv.Jakuba na Starém Městě

Kostel je otevřený mimo pondělky jen od 9.30 do 12.00 a od 14.00 do 16.00 hodin. Bližší informace naleznete na webu praha.minorite.cz .

Oddělovač

Zkušenosti poutníků Praha

Prosím, zapisujte své zkušenosti jako komentáře. Vždy napište jednoznačný nadpis vašeho příspěvku, aby se daly vyhledávat odpovědi. Také vždy napište své celé jméno. Pokud na sebe chcete nechat kontakt, tak jej napište nejlépe jako emailovou adresu do těla komentáře. Díky Jan Bím

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info