Proč s průvodci na sedmiletém projektu

Naší snahou je umožnit svatojakubskou pouť i lidem, kteří si na to sami netroufají. Vytvořili jsme možnost absolvovat pouť "bezpečně". Nemusíte se starat o zajištění dopravy a ubytování. Ale hlavně se můžete spolehnout, že s vámi půjde někdo, kdo vám pomůže, pokud by vám bylo těžko. Úkolem průvodců ale není pomáhat s nošením batohu, vykládat o pamětihodnostech kolem cesty nebo navigovat vás podle mapy.

Posláním průvodců především je vytvořit účastníkům bezpečný rámec, aby každý účastník zvládl všechny okamžiky, které pouť přinese. Současně průvodci nastavují základní pravidla fungování skupiny. Snahou je, aby každý poutník měl dostatek prostoru pro své pojetí pouti a své hledání. Současně aby se každý obohatil z příslušnosti ke skupině ostatních poutníků.

Průvodci jsou velmi pěčlivě vybíráni. Výběrem a vedením průvodců se zabývá Michal Horažďovský - vystudovaný právník a psychoterapeut, vedoucí linky pomoci seniorům. Za průvodce vybíráme lidi, kteří mají zkušenost s psychospirituálním vedením lidí, kteří absolvovali psychoterapeutický výcvik nebo pracují jako duchovní. Současně mají zkušenosti s dlouhými pochody a ovládají místní řeč.

Bohužel průvodci jsou současně slabinou tohoto projektu. Již delší dobu nejsme sehnat průvodce, který se uvázal putovat sedm let.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info