Příspěvky ze starého webu VI

Via Francigena
Jana Jirsová, 28.02.2015, 12:14 Odpovědět
Chystáme se letos v dubnu na cestu do Říma,poradí někdo, kde sehnat credencialy, budem vděční i za jakékoliv zkušenosti a rady ohledně ubytování atd..
Děkuji

Re: Via Francigena
, 28.02.2015, 16:36 Odpovědět
Citace Neznámý: Chystáme se letos v dubnu na cestu do Říma,poradí někdo, kde sehnat credencialy, budem vděční i za jakékoliv zkušenosti a rady ohledně ubytování atd..
Děkuji

Ahoj,

my jsme meli s sebou stan a spali porad nekde na divoko. Credencial jsme nesehnali a nakonec nam uznali denicek s razitkama. Ale credencial je mozne stahnout zde http://www.urcamino.com/downloads/vf/vf_credential.pdf

Jana

Re: Moje pouť svatojakubská
Helena, 28.02.2015, 18:11 Odpovědět
Citace Neznámý: Letos 26.června jsem po šesti etapách, dvakrát na kole a čtyřikrát pěšky, doputoval z Roudnice n.L. do Santiaga de C. Vzhledem k tomu, že jsem zážitků a fotek nashromáždil hafo, pořád se někdo vyptává, budu o těch šesti letech vyprávět a fotky promítat, o životě mudrovat pravděpodobně ve čtvrtek 24.října 2013 v kině Sokol v Roudnici n.L.
Až budu mít hotový plakátek s definitivním termínem, někde to tu vyvěsím.
Pokud byste mě chtěli kontaktovat předem, tak na adrese t.petrak@tiscali.cz
Ultreia !
Ahoj, v dubnu se chceme vydat severní cestou na kole, můžeš poradit, jestli je to uskutečnitelné? dík

Re: Po hlavě až do Santiaga
, 01.03.2015, 18:28 Odpovědět
Citace Neznámý: Všechny Vás zdravím! Já s mou přítelkyní a dlouholetým kamarádem se chystáme na celou Camino Frances letos v červenci. Hledáme spoluchůzkaře, kteří by měli zájem jít s námi. Přidá se někdo??

Zdravim,

mam v planu něco podobného a mam inzerat tady na souputnikovi
http://www.ultreia.cz/objects/news/comment.php?id=4#k-940
klidne bych sel s vámi jen část nebo do saint pied... podle domluvy, františek
dne 24.2. 2015

Re: Via Francigena
Honza, 04.03.2015, 18:06 Odpovědět
Citace Neznámý: Chystáme se letos v dubnu na cestu do Říma,poradí někdo, kde sehnat credencialy, budem vděční i za jakékoliv zkušenosti a rady ohledně ubytování atd..
Děkuji
Ahoj, jestli budete začínat v Canterbury, tak tam seženete originální credenciály v místním infocentru, které jé zároveň muzeem. Doporučuji jít nejdřív pro credenciali a až pak prolézt město, protože na ně dostanete v hodně místech slevu a do katedrály vás pustí zcela zdarma a ještě vám dají první razítko které je moc pěkné. Jinak jdou i poslat do čr, ale je to zbytečně drahé.

Ze SKRYJÍ do PLZNĚ
DAVID, 05.03.2015, 14:17 Odpovědět
AHOJ POUTNÍCI.
RÁD BYCH SE VYDAL NA DALŠÍ ČÁST SEVERNÍ TRASY V ČECHÁCH Z PRAHY DO ŽELEZNÉ. TENTOKRÁT BUDU STARTOVAT VE SKRYJÍCH A KONČIT V OKOLÍ PLZNĚ. PŘESNÝ START A CÍL NENÍ PŘEDEM DANÝ. RÁD POZNÁVÁM NOVOU KRAJINU, LIDI A SEBE.

Camino del Norte
Lukáš, 12.03.2015, 21:05 Odpovědět
Nechystáte se někdo na pout zacatkem dubna/prvni polovina? Pripadne nemate nekdo tip, jak se co nejlevneji dostat na severni trasu? Irun, pripadne Saint Jean de Luz. Klidne na mejl: lukas3@centrum.cz
Diky

Re: Po hlavě až do Santiaga
Lenka, 13.03.2015, 22:42 Odpovědět
Citace Neznámý: Všechny Vás zdravím! Já s mou přítelkyní a dlouholetým kamarádem se chystáme na celou Camino Frances letos v červenci. Hledáme spoluchůzkaře, kteří by měli zájem jít s námi. Přidá se někdo??
Ahoj, měla bych zájem s Vámi jít. muj mail lhlinicek@seznam.cz budu ráda když se ozvete, díky

Re: Re: Re: Camino Primitivo v září 2015
, 24.03.2015, 02:48 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj, příští září chci vyrazit na Camino Primitivo. Letadlem do Asturias (Víden, Madrid, Asturias), autobusem do Oviedo a odtamtud vyrazit. A zpět letadlem Santiago, Madrid, Praha. Etap je 13, s rezervou 14, takže počítám 16 dní včetně dnů na přílet a odlet.
Základy španělštiny se do té doby naučím a podle informací od těch co byli se dá anglicky domluvit v podstatě všude na cestě.
Chce se někdo přidat?

Do Ovieda jede noční bus z Madridského letiště :-)
Ahoj Barboro,
také uvažuji o poutní cestě v září 2015 a mohu nejdéle na 16 dní.Zatím jsem sama a hledám další poutníky.
Barbora

Ahoj mohla bych se přidat? Můžeš mi na sebe napsat e-mail? Děkuji. Gabča

Camino Primitivo zacatkem dubna 2015
, 24.03.2015, 02:53 Odpovědět
Zdravim vsechny potniky,vyrazim kolem 7.4.2015 letadlem do Madridu,pak vlakem nebo autobusem do Ovidea,kde zacnu mou cestu:-).Pokud by se chtel nekdo pridat muj email je hankyna30@seznam.cz Ozvete se Michaela

camino do Santiaga de Compostela
Linda, 05.04.2015, 17:15 Odpovědět
Všem poutníkum bueno camino. Vloni jsem šla sama ze Saint Jean-Pyreneje-Roncesvalles-Pamplona-Burgos-Leon-Astorga-Saria-Monte do Gozo-Santiago.A na Finisterre. Bylo to někdy až kruté ale zároven užasné. Těžko se to dá popsat to se musí projít a prožít.Jít s duší i srdcem otevřeným. Kdo to vezme jen jako modu, aby mohl říct šel jsem Santiago tomu to nic nedá.Tato cesta má své tempo,kouzlo,zázraky ale i slzy. Letos koncem května jdu zase, ale jen z Leonu. Už se nemužu dočkat.. Takže ještě jednou Bueno Camino

Červenec- celá Camino Francés
Lenka, 12.04.2015, 12:35 Odpovědět
Zdravím, ne začátku července vyrážím na Camino Francéz a touto cestou hledám souputníka či souputnici. Nejlépe mého věku, mě je 28let, ale není to podmínkou. Ozvete se na mé tel. 775193980

Z Le Puy do Roncesvalles
Zora, 21.04.2015, 09:42 Odpovědět
ahoj vsem, prosim vas muzete mi poradit co, kde a jak poridit ( pruvodce, mapy), k tomuto useku? Zvladnu to sama? Jake je znaceni? Privitam jakekoli rady a doporuceni.
Cestu do Santiaga jsem loni sama dokoncila. Letos chci navazat predchozim usekem, ale k Francii zatim nic nemam. Moc dekuji. Zora
Plan zari 2015

z Le Puy do Roncesvalles
Zora, 21.04.2015, 09:44 Odpovědět
jeste kontakt - zoravoz@hotmail.com
Diky

Camino del norte květen 2015
Monika, 23.04.2015, 22:51 Odpovědět
Ahoj všem, plánuji jít v květnu Camino del Norte a chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jestli je bezpečné jít sama a jestli tam v květnu bývá spíše prázdno či jak je to s potkáváním ostatních souputníků, popř. s ubytovanmi na cestě. Díky moc! Buen camino, Monika

Náročnost cesty
Katka, 24.04.2015, 16:36 Odpovědět
Dobrý den, prosím napište, jak moc je náročná cesta do Compostely? Jak dlouho a jak jste se na ni připravovaly, jaká trasa je nejshůdnější? Nemám moc dobrou fyzičku, často mě bolí klouby, ale moc po této cestě toužím. Předem děkuji za odpovědi.

Re: Camino del norte květen 2015
, 26.04.2015, 10:18 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj všem, plánuji jít v květnu Camino del Norte a chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jestli je bezpečné jít sama a jestli tam v květnu bývá spíše prázdno či jak je to s potkáváním ostatních souputníků, popř. s ubytovanmi na cestě. Díky moc! Buen camino, Monika

Teď dochází do cíle denně přes 600 poutníků, v srpnu je jich denně i 1500. Můžeš to denně sledovat, případně se proklikal do loňskách statistik. http://peregrinossantiago.es/eng/

Re: Náročnost cesty
Františka, 26.04.2015, 10:28 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, prosím napište, jak moc je náročná cesta do Compostely? Jak dlouho a jak jste se na ni připravovaly, jaká trasa je nejshůdnější? Nemám moc dobrou fyzičku, často mě bolí klouby, ale moc po této cestě toužím. Předem děkuji za odpovědi.
Kdo chce, hledá cestu, kdo nechce, hledá důvody. Pokud chceš, tak vyraz. Každý má svoji cestu. Do tvé kůže se nikdo nedostane, takže ti ani nemůže nikdo poradit, co máš dělat. Jestli máš strach, že nedojdeš, tak nedojdeš, protože mysl má obrovskou schopnost zablokovat i možnosti tvého fyzického těla. Jestli opravdu chceš a jsi ochotná pro to udělat cokoliv, pak si přibal i karimatku a celtu nebo stan a vyraz. Když už nebudeš moci a nebude žádný alberque v dohledu, tak se vyspíš pod stanem nebo pod širákem, půjdeš svoji cestou, svým tempem, podle svých možností. Před cestou popros o ochranu a určitě ji dostaneš.
Ale neptej se druhých, co máš dělat.... Odpovědnost za svůj život máš ve svých rukách!!!!

Re: Náročnost cesty
L, 28.04.2015, 16:22 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, prosím napište, jak moc je náročná cesta do Compostely? Jak dlouho a jak jste se na ni připravovaly, jaká trasa je nejshůdnější? Nemám moc dobrou fyzičku, často mě bolí klouby, ale moc po této cestě toužím. Předem děkuji za odpovědi.

Ahoj. Bolí tě klouby? Mám jednu zajímavou zkušenost kterou musíš znát. Když jsem se připravoval na svoje první Camino trénoval jsem, abych měl tu fyzičku. Trochu jsem to asi přehnal a ty klouby mě začaly také bolet. S velkou dávkou nejistoty jsem si zašel k obvoďákovi na vyšetření. Nedovedeš si představit co ti všechno dovede doktor nakukat, aby vydělal na pojišťovně. Tak například: že bych si už ve svém věku měl dát nechat udělat generálku (vyšetření), že zná případ kde v americe byl jakýsi poutník, který tam šel nějakou cestu s hroznými bolestmi kloubů a podpůrný tým mu na ně přikládal led a že to nepomáhalo. Dále: že tam pojedu a pak budu mít potiže s rozprodáváním věcí po cestě. Tomu jsem příliš nerozuměl, asi to mělo znamenat, abych měl na cestu domů a netahal tak těžký náklad. Pak něco mlel o nějakých levných konzervách, které dostávali na studiích a jak s tím jezdili na výlety a jakou to mělo váhu.
K těm kolenům jen poznamenal něco o zánětu a jasnou odpověď jsem se nedozvěděl. Chtěl mě jen pořád posílat na nějaká další vyšetření.
Když jsem pak tu cestu šel, tak se ta bolest neobjevila ani jednou, ani na pár minut za celou cestu.
Navíc si myslím, že ubytovny ve Španělsku jsou dost levné. Takže i finančně. Já bych měl např. spíš obavy jít Via Francigerna z Canterbury protože v tomto směru to asi moc levné nebude.

Re: Re: Náročnost cesty
David, 28.04.2015, 22:54 Odpovědět
ohledně náročnosti ... šli jsme tři kluci, 23 let, aktivně sportující, takže nebudu psát o své fyzičce a pocitech (jen pro představu jsme ušli průměrně 30km/den). Ale můžu napsat o lidech, co jsem cestou potkal. Potkali jsme úplně všechny skupiny lidí na jaké si vzpomenete. potkal jsem Francouzku, 17 let, putující sama. o dva dny později dvě babičky z Irska, asi 70 let, potkali se až ve Španělsku a dali se dohromady. Došli celou cestu spolu, asi 12 km denně. Kanaďan něco málo přes 50 let nás doslova předběhl a později, když jsme se s ním setkali v Santiagu, tak jeho průměr bylo 50km/den. Potkali jsme samotnou babičku asi s 2 tunovým batohem na zádech jak s námí drží krok v obrovském stoupáku. Jiný poutník měl na zádech pouze plátěný pytlík s flaškou vody (takové máte později chuť zabít ...). Korejský důchodce, který vypadal, že není schopen si ani sám zavázat boty se nám každé ráno ztratil a odpoledne už nás čekal před ubytovnou s typicky asijským úsměvem na tváři. Potkali jsme kluka na kolečkovém křesle, paní o berli, rodinu na oslech, slečnu která nechodila ale běhala,mladé staré zdravé nemocné veselé zamlklé urputné vzdávající nadavající ... ale co převládá je smích, radost, solidarita, a asi dalších milion pozitivních vlastností. takže, je to náročné na fyzičku? Lhal bych kdybych řekl že ne. Ale ne tak že to neujdete. Otázka zní, za jak dlouho. Nasaďte si svoje tempo, rytmus,udělejte si svoje pohodlí (i když to zní trochu divně) a nemusíte se bát. A ta námaha kterou do toho dáte se vám vrátí nesčetněkrát.

Re: Camino del norte květen 2015
Lukas, 30.04.2015, 09:52 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj všem, plánuji jít v květnu Camino del Norte a chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jestli je bezpečné jít sama a jestli tam v květnu bývá spíše prázdno či jak je to s potkáváním ostatních souputníků, popř. s ubytovanmi na cestě. Díky moc! Buen camino, Monika

Ahoj Moniko, muzes se mi ozvat na mejl?
lukas.bednar.86@google.com

Re: Re: Re: Náročnost cesty
Radek, 03.05.2015, 22:20 Odpovědět
Citace Neznámý: ohledně náročnosti ... šli jsme tři kluci, 23 let, aktivně sportující, takže nebudu psát o své fyzičce a pocitech (jen pro představu jsme ušli průměrně 30km/den). Ale můžu napsat o lidech, co jsem cestou potkal. Potkali jsme úplně všechny skupiny lidí na jaké si vzpomenete. potkal jsem Francouzku, 17 let, putující sama. o dva dny později dvě babičky z Irska, asi 70 let, potkali se až ve Španělsku a dali se dohromady. Došli celou cestu spolu, asi 12 km denně. Kanaďan něco málo přes 50 let nás doslova předběhl a později, když jsme se s ním setkali v Santiagu, tak jeho průměr bylo 50km/den. Potkali jsme samotnou babičku asi s 2 tunovým batohem na zádech jak s námí drží krok v obrovském stoupáku. Jiný poutník měl na zádech pouze plátěný pytlík s flaškou vody (takové máte později chuť zabít ...). Korejský důchodce, který vypadal, že není schopen si ani sám zavázat boty se nám každé ráno ztratil a odpoledne už nás čekal před ubytovnou s typicky asijským úsměvem na tváři. Potkali jsme kluka na kolečkovém křesle, paní o berli, rodinu na oslech, slečnu která nechodila ale běhala,mladé staré zdravé nemocné veselé zamlklé urputné vzdávající nadavající ... ale co převládá je smích, radost, solidarita, a asi dalších milion pozitivních vlastností. takže, je to náročné na fyzičku? Lhal bych kdybych řekl že ne. Ale ne tak že to neujdete. Otázka zní, za jak dlouho. Nasaďte si svoje tempo, rytmus,udělejte si svoje pohodlí (i když to zní trochu divně) a nemusíte se bát. A ta námaha kterou do toho dáte se vám vrátí nesčetněkrát.

Re: Re: Re: Náročnost cesty
Radek, 03.05.2015, 22:22 Odpovědět
Citace Neznámý: ohledně náročnosti ... šli jsme tři kluci, 23 let, aktivně sportující, ...
Díky, tos mě pobavil kamaráde! Taky se vydám do SdC

Camino Francés
Vítek, 05.05.2015, 20:15 Odpovědět
Ahoj poutníci, poradil by mi někdo jak se nejlépe dostat z Prahy do Saint-Jean-Pied-de-Port ???

Re: Camino Francés
, 05.05.2015, 21:00 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj poutníci, poradil by mi někdo jak se nejlépe dostat z Prahy do Saint-Jean-Pied-de-Port ???
Chtělo by to upřesnit - chceš to lacině, draze, rychle, pomalu.... cest je spousta a pokud to tady pročteš, tak svoji cestu najdeš. Já jsem preferovala letecky do Pamplony a pak autobusem do SJPdP. Někdo to bere přes Paříž - autobusem, letadlem a pak vlakem.....

Re: Re: Camino Francés
Vitek, 05.05.2015, 21:04 Odpovědět
Tak nějak abych moc nepřestupoval,na cenu nekoukám. chci aby to bylo jednoduchý

Re: Re: Camino Francés
, 05.05.2015, 21:08 Odpovědět
Kazdopadně rád bych pouzil dopravní prostredky... Bus Vlaky letadlo asi na zpatecní cestu do Prahy.

Vitek, 05.05.2015, 21:27 Odpovědět
Kazdopadně. az se dostanu do Santiaga, chtěl bych jít jeste tridenní trek na konec světa Finistera.. Zajimalo by mě zda na to staci credencial ten z česka či ne. a zda se dá spojit credencial s tím z SJDpD do Santiaga ci ne.. A je vůbec nekde popis cesty ze Santiaga do Finistery ?? nemohu ho nikde najít :)

Camino 2015
Honza, 06.05.2015, 22:13 Odpovědět
Mate li chut se se mnou trochu projit z Kostelni Myslove do Santiaga a jeste kousek dal, pojdte SE mnou na web: Santiago.cepras.CZ
Uz jsem v Nemecku a cesta jede dobre.
S kam SE uvidim na trase?

Re: Re: Re: Camino Francés
, 06.05.2015, 22:17 Odpovědět
Citace Neznámý: Kazdopadně rád bych pouzil dopravní prostredky... Bus Vlaky letadlo asi na zpatecní cestu do Prahy.
Jestli jdeš celou cestu, tak to vidím na let do Pamplony, tam to budeš mít s jednám přestupem buď v Barceloně nebo V Madridu. Pak autobusem z Pamplony do SJPdP - můžeš si koupit přes net jízdenku u Alsa.es
A zpátky letecky ze Santiaga zase s přestupem v Madridu nebo v Barceloně.
Nebo to můžeš při cestě tam zkusit do Paříže a pak buď letadlem do Biarritz (Bayonne) a přejezd vlakem do SJPdP. Nebo vlakem z Paříže.

Re:
Jayanna, 06.05.2015, 22:24 Odpovědět
Citace Neznámý: Kazdopadně. az se dostanu do Santiaga, chtěl bych jít jeste tridenní trek na konec světa Finistera.. Zajimalo by mě zda na to staci credencial ten z česka či ne. a zda se dá spojit credencial s tím z SJDpD do Santiaga ci ne.. A je vůbec nekde popis cesty ze Santiaga do Finistery ?? nemohu ho nikde najít :)
Málo googlíš!!!!! Mrkni sem https://www.caminodesantiago.me/community/resources/“all”-albergues-on-the-camino-frances-in-one-pdf.10/
Když se tam přihlásíš, tak si stáhneš v pdf celou francouzskou cestu s podrobnostmi až na Finisteru. Když se nepřihlásíš, tak to sice stáhneš, ale nebude to moc čitelné.

francouzská cesta
Jana, 10.05.2015, 17:39 Odpovědět
Dobrý den, hledám souputníky na cestu do Santiga začátkem září. Výchozí bod st. Jean. Je mně 50 let, cesta je první. Nejsem žádný sportovec, fyzická kondice spíše střední.
Pokud někdo plánuje tuto cestu na začátek září, ozvěte se mně na mail delija@atlas.cz
Jsem z Jižní Moravy
díky
Jana

Květen 2015 - Le Puy
Jirka, 12.05.2015, 07:43 Odpovědět
Dobrý den.
Prosím o radu, kde by se daly sehnat nějaké praktické informace, zkušenosti k pouti po Francii. Předem děkuji.
Jirka
Kontakt: jirka.vojir/zavináč/gmail.com

Re: Re: Re: červen 2015
Lucka88, 19.05.2015, 13:33 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Zdravím všechny poutníky. Zvažuji, že se vydám na cestu až dokončím školu, řekla bych červen 2015. Je tu někdo kdo by chtěl vyrazit společně z ČR a dál jít sám? Chtěla bych to projít sama, zárověň mám obavy zda se domluvím, jak to chodí, co ubytování atd. Proto bych uvítala na začátek někoho, kdo to má podobně. Přeji všem příjemné putování a láskyplné dny:)

Ahoj, taky jsem uvažovala že bych se vydala na pouť hned po škole. Mohla bych se přidat :) Odkud máš v plánu vyrážet?

Ahoj, chystám se v červnu na Camino de Frances, tedy ze Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiaga a pak možná na konec světa :) Kdyby se někdo našel, aspoň do začátku, budu ráda :) lucka.g88@gmail.com

počasí
Ondřej, 24.05.2015, 21:05 Odpovědět
ahoj, je skutečně ve španělsku v létě takové nesnesitelné vedro a je lepší pouť odložit na září? jaké máte zkušenosti? díky

Re: počasí
Jayanna, 25.05.2015, 19:34 Odpovědět
Citace Neznámý: ahoj, je skutečně ve španělsku v létě takové nesnesitelné vedro a je lepší pouť odložit na září? jaké máte zkušenosti? díky
Del Norte kolem moře je přijatelná.

Re: Re: počasí
, 26.05.2015, 16:09 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: ahoj, je skutečně ve španělsku v létě takové nesnesitelné vedro a je lepší pouť odložit na září? jaké máte zkušenosti? díky
Del Norte kolem moře je přijatelná.
Díky za odpověď. Tak právě zjišťuji, že na podzim asi nebudu moc,tak se hold tomu pařáku nevyhnu. :/)

autobusy ve Španělsku
Kateřina, 27.05.2015, 14:52 Odpovědět
Prosím o radu, potrebuji sehnat konkrétní autobusovy jízdní řád po Španělsku. Nemáte nekdo tip? Zkousela jsem hledat na netu,ale bez vysledku.
Kateřina

Re: autobusy ve Španělsku
Františka, 28.05.2015, 07:19 Odpovědět
Citace Neznámý: Prosím o radu, potrebuji sehnat konkrétní autobusovy jízdní řád po Španělsku. Nemáte nekdo tip? Zkousela jsem hledat na netu,ale bez vysledku.
Kateřina
Nepíšeš konkrétní trasu, tak posílám nejrozšířenější autobusového přepravce https://www.alsa.es/
Jinak pokud se podíváš v knihkupectví do průvodce Lonely planet po Španělsku, tak jsou tam uvedeny internetové stránky jak na autobusy, tak na železnici. Nezapoměň si papír a tužku, kupovat ho nemusíš....

Praha - Řím
Pavel, 29.05.2015, 12:51 Odpovědět
Ahoj,

hledám kohokoliv kdo šel nebo kdo zná někoho, kdo šel do Říma. Chtěl bych vyrazit koncem srpna a každá informace se mi hodí.

Franc.cesta
Johann 1.6.15, 02.06.2015, 13:29 Odpovědět
Ahoj,vrátil jsem se z cesty a musím Všem zdělit,neberte sebou moc
věcí ,protože se jen dřete a je to zbytečné!
Já měl 11 kg a 5 kg je dostačující!!!!Prádlo se denně dá prát a to
stačí!Nejdůležitější jsou ponožky(2),ale kvalitní
tam se nesmí šetřit!
Můj start byl 25.4.15 v S.J.P.a 25.5.15 jsem byl v Santiagu na
překrásné Mši a pak 28.5.15 už na KONCI Světa ve Fisterra.
Prěkrásný západ slunce (za majákem) na skálách a hlavně 880Km za sebou a to ve zdraví a bez potíží!Bylo vše balsam na dušičku ,ale někteří lidičky se neumí chovat a jsou to bordeláři!
Moc doporučuji Albergue Municipal (laciné,dobré),ale výborná je El Puntido,Církevní všechny,Monte Gozo ta obrovská (500)lidí,ale je
tam jen málo lidí!Doslova nedoporučuji Abergue Naraya!!
Drahá a hlučná ,protože s obou stran tam jezdí auta!Na cestě do Fisterry je výborná Albergue Santa Marína!!!!!V Negreira je výborné spaní v Hotelu Millá a bohatá snídaně v cenně!Alb.Alecrin je jen 3 Eura
lacinější a bez snídaně!!!Ve Fisterry je toho spousta ,ale já spal u Hosped.Lopez(2 na pokoji).Moc fajn.Zpět do Santiaga autobusem za 13Euro.
Tak Bueno Camino Peregrino!
P.S.Byl tam trochu problém ,že se pohřešovali 3 osoby (ženy)a jeden pokus o únos ,ale policie s pomocí FBI to má pod kontrolou!Chodí po Camínu v civilu!Ale stejně opatrně,opatrně!

Re: Praha - Řím
Luboš, 03.06.2015, 17:06 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj,

hledám kohokoliv kdo šel nebo kdo zná někoho, kdo šel do Říma. Chtěl bych vyrazit koncem srpna a každá informace se mi hodí.

Poděl se, o ty informace až je budeš mít. Zatím nezávazně, ale o téhle cestě taky uvažuju.

Re: Krásné prosincové Camino
JAMES, 04.06.2015, 04:22 Odpovědět
JAK Bankomat chop a bohatý

TECH EXPART e-mailovou adresu. (Exparthackers@outlook.com) zády k němu! Ochladí cestě k finanční nezávislosti mít !!! Jste unaveni z chudého života, zde je příležitost, které jste čekali. Získejte nové ATM blankcard že hack žádné bankomaty a mohou vybírat peníze z účtu. Nepotřebujete číslo bankovního účtu pro každého, než jej můžete použít. I když, a já vím, že jeho nezákonné, neexistuje žádné riziko, aby ji používat. To má zvláštní vlastnosti, které dělají stroj schopen rozpoznat to velmi mapa a její transakce nelze vystopovat, můžete si vzít kamkoliv pro použití ve světě. S touto kartou můžete stáhnout něco méně než 50.000 dolarů na jeden den. Takže získat mapy, dosáhl hackeři e-mailovou adresu nebo telefon .... exparthackers@outlook.com +2348103582776

Jak používat kartu

Máte tuto kartu kdykoli slotu ATM, a to bude automaticky 1. VAULT # 1000, # 2 VAULT nabídka 5000, přeprogramovat, EXIT, CANCEL. Stačí kliknout na jeden z klenby, a to bude trvat vás na další sub-konců, jiné, EXIT, ZRUŠIT. Stačí kliknout na jiný, a zadejte výši částky, kterou chcete odstoupit od bankomatu a vy jste proplatit ihned ... Hotovo.

*** POZNÁMKA: Nedovolte nikdy udělat chybu, "ALL" možnost. Vzhledem k tomu, že bude trvat celou částku vybranou trezoru. Chcete-li získat kartu e-mailem (exparthackers@outlook.com) nebo volejte 2348103582776 ...

KONTAKT EXPARTHACKERS@OUTLLOOK.COM VÁŠ nyní získat nebo volejte 08103582776

Eva, 04.06.2015, 16:06 Odpovědět
Ahoj, i já už patřím k těm, kteří nějakou zvláštní schodou okolností vlastním osvětčení, že jsem absolvovala pouť do Santiága. Vrátila jsem se před týdnem. Šla jsem sama, z Leónu. Kdo máte dotazy, ráda zodpovím na Goldenrose@email.cz.
P.S.
Skutečně se tam od dubna pohřešuje jedna (!) korejská dívka. Co a jak bylo? Nevíme, a domněnky ..? Já se nebála, a proto se tam vlastně nejspíš jde.

Jeruzalem
Luboš, 04.06.2015, 17:17 Odpovědět
Cesta do Jeruzaléma válečnou zónou, co vy na to?

Re: Re: Camino Francés
, 05.06.2015, 18:23 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj poutníci, poradil by mi někdo jak se nejlépe dostat z Prahy do Saint-Jean-Pied-de-Port ???
Chtělo by to upřesnit - chceš to lacině, draze, rychle, pomalu.... cest je spousta a pokud to tady pročteš, tak svoji cestu najdeš. Já jsem preferovala letecky do Pamplony a pak autobusem do SJPdP. Někdo to bere přes Paříž - autobusem, letadlem a pak vlakem.....

obuv
.-), 07.06.2015, 22:52 Odpovědět
ahoj, prosím, jakou obuv doporučujete na cestu do compostely přes léto, když hrozí i deštivé počasí? prosím konkrétní typ, značku. díky moc

Re: autobusy ve Španělsku
Míša, 08.06.2015, 12:21 Odpovědět
Citace Neznámý: Prosím o radu, potrebuji sehnat konkrétní autobusovy jízdní řád po Španělsku. Nemáte nekdo tip? Zkousela jsem hledat na netu,ale bez vysledku.
Kateřina
Jestli je to ještě aktuální tak na http://www.movelia.es/es/
Bon camino
Míša

Re: Jeruzalem
Radek, 08.06.2015, 22:30 Odpovědět
Citace Neznámý: Cesta do Jeruzaléma válečnou zónou, co vy na to?
že nevíš, co činíš!

Re: Re: Jeruzalem
, 09.06.2015, 17:51 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Cesta do Jeruzaléma válečnou zónou, co vy na to?
že nevíš, co činíš!

Máš nějaké info, jakékoliv.

Re: obuvmerrel
rudolf, 09.06.2015, 20:34 Odpovědět
Citace Neznámý: ahoj, prosím, jakou obuv doporučujete na cestu do compostely přes léto, když hrozí i deštivé počasí? prosím konkrétní typ, značku. díky moc

Re: Re: obuvmerrel
rudolf, 09.06.2015, 20:50 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: ahoj, prosím, jakou obuv doporučujete na cestu do compostely přes léto, když hrozí i deštivé počasí? prosím konkrétní typ, značku. díky moc
jednoznačně boty merrel ponožky zimní merino - bezešvé a dojdete v pohodě. boen kamino

Týdenní cesta ve Francii - poradte prosím
Pavel, 10.06.2015, 11:39 Odpovědět
Ahoj, poradte prosím nejaký hezký úsek cesty ve Francii, chceme jít ve dvou na týden... Francii vůbec neznám a rád bych sel nejakou malebnou krajinou, lesy, vesnicky a tak :) Diky moc

Re: Re: Re: obuvmerrel
, 10.06.2015, 20:10 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: ahoj, prosím, jakou obuv doporučujete na cestu do compostely přes léto, když hrozí i deštivé počasí? prosím konkrétní typ, značku. díky moc
jednoznačně boty merrel ponožky zimní merino - bezešvé a dojdete v pohodě. boen kamino
Merrel rozhodně ne, jedině ecco. Buen camino!

Lurdy-Santiago
Vavřinec, 11.06.2015, 13:33 Odpovědět
Dobrý den,
chystám se na pouť z Lurd do Santiaga. Chci se zeptat, jestli náhodou někdo nemá zkušenosti s trasou: Lurdy-Saint Jean (značení, ubytování, na co si dát pozor apod.) Půjdu pěšky.
Moc díky!

Lisabon - Santiago
Katusha, 15.06.2015, 00:44 Odpovědět
Ahoj vsem, chystam se na pout v zari z Lisabonu do Santiaga a rada bych se zeptala zda tu neni nekdo kdo ma stejny plan. I kdyz me lakala predstava jit sama, tak se priznam ze bych i uvitala nejake souputniky :-)

Re: obuvmerrel
, 15.06.2015, 18:34 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: ahoj, prosím, jakou obuv doporučujete na cestu do compostely přes léto, když hrozí i deštivé počasí? prosím konkrétní typ, značku. díky moc
jednoznačně boty merrel ponožky zimní merino - bezešvé a dojdete v pohodě. boen kamino
Merrel rozhodně ne, jedině ecco. Buen camino!
Boty s podrážkou vibram. Fusekle hudy, TLUSTÝ, jinak ti to klouže a budou puchýře.

bezpečnost na Caminu
Martin, 16.06.2015, 12:04 Odpovědět
Ahoj všem! Rád bych se zeptal, jak je to aktuálně s bezpečností na Caminu? Pročítám na webu spoustu stránek, příspěvků a deníků, nicméně jsem dostatečnou odpověď nenaleznul. Možná to bude zajímat taky další poutníky "čekatele". Děkuji za odpověď! Martin

Re: bezpečnost na Caminu
Jan Bím, 16.06.2015, 13:17 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj všem! Rád bych se zeptal, jak je to aktuálně s bezpečností na Caminu? Pročítám na webu spoustu stránek, příspěvků a deníků, nicméně jsem dostatečnou odpověď nenaleznul. Možná to bude zajímat taky další poutníky "čekatele". Děkuji za odpověď! Martin

V mediích ve Španělsku jsem narazil na dva případy zmizení osamocených poutnic. Denně ale dojde několik tisíců lidí. Podle mne není třeba se nijak bát, jen zachovávat jednoduchá pravidla - chodit na dohled od ostatních poutníků, neukazovat větší peníze. Podle mne je Camino pořád bezpečnější než turistická procházka po Karlově mostě.

Re: Re: bezpečnost na Caminu
, 16.06.2015, 14:41 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj všem! Rád bych se zeptal, jak je to aktuálně s bezpečností na Caminu? Pročítám na webu spoustu stránek, příspěvků a deníků, nicméně jsem dostatečnou odpověď nenaleznul. Možná to bude zajímat taky další poutníky \"čekatele\". Děkuji za odpověď! Martin

V mediích ve Španělsku jsem narazil na dva případy zmizení osamocených poutnic. Denně ale dojde několik tisíců lidí. Podle mne není třeba se nijak bát, jen zachovávat jednoduchá pravidla - chodit na dohled od ostatních poutníků, neukazovat větší peníze. Podle mne je Camino pořád bezpečnější než turistická procházka po Karlově mostě.

Tak tohle mne nikdy ani nenapadlo řešit. Ale asi jsem nevypadal jako, že by ze mne něco káplo. :-) Tak mi nikdo nic nebral.

Re: Re: Re: bezpečnost na Caminu
Eva, 17.06.2015, 16:41 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj všem! Rád bych se zeptal, jak je to aktuálně s bezpečností na Caminu? Pročítám na webu spoustu stránek, příspěvků a deníků, nicméně jsem dostatečnou odpověď nenaleznul. Možná to bude zajímat taky další poutníky \\\"čekatele\\\". Děkuji za odpověď! Martin

V mediích ve Španělsku jsem narazil na dva případy zmizení osamocených poutnic. Denně ale dojde několik tisíců lidí. Podle mne není třeba se nijak bát, jen zachovávat jednoduchá pravidla - chodit na dohled od ostatních poutníků, neukazovat větší peníze. Podle mne je Camino pořád bezpečnější než turistická procházka po Karlově mostě.

Tak tohle mne nikdy ani nenapadlo řešit. Ale asi jsem nevypadal jako, že by ze mne něco káplo. :-) Tak mi nikdo nic nebral.

, 17.06.2015, 16:48 Odpovědět
Zmizení? Vim o pohresovane divce. Kolik pohresovanych je denne hlaseno v Praze. Lepší je ale odpoved, ze lode jsou nejbezpecnejsi v pristavu..a boty jsem mela
Soft kotnickove Merell a sla jsem mekce, v desti nikdy nepromokly a ze u Rabanalu a Fonsebanu lilo! Dosla jsem v nich do Santiaga. Pro holky hlasuju pro Merell
m/

Praha - Madrid -Oviedo - Santiago - Finisterre - Muxia - Santiago - Porto - Praha
Vít, 19.06.2015, 15:35 Odpovědět
Ahoj kamarádi,hledám parťaka,či parťačku. Rád bych v září absolvoval Svatojakubskou cestu ''Camino primitivo'' v termínu 3.9 - 27.9 na lehko max 10kg batuzek.Z Prahy do Madridu 3.9, strávit den dva v Madridu - poté se presunout do městečka Ovieda a tam začít pouť do Santiaga de Compostoly dále to vzít do Finistery, pak do mestecka Muxia. Z Muxii busem do Santiaga, a ze Santiaga to vzít do Porta, kde bychom letěli za 2500 zpět do Prahy... Jen nevím kde získat jízdní řád z Muxii do Santiaga a ze Santiaga do Porta. Chtěl by někdo letět ??
můj mail hatredas@seznam.cz

Re: Praha - Madrid -Oviedo - Santiago - Finisterre - Muxia - Santiago - Porto - Praha
, 21.06.2015, 10:15 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj kamarádi,hledám parťaka,či parťačku. Rád bych v září absolvoval Svatojakubskou cestu ''Camino primitivo'' v termínu 3.9 - 27.9 na lehko max 10kg batuzek.Z Prahy do Madridu 3.9, strávit den dva v Madridu - poté se presunout do městečka Ovieda a tam začít pouť do Santiaga de Compostoly dále to vzít do Finistery, pak do mestecka Muxia. Z Muxii busem do Santiaga, a ze Santiaga to vzít do Porta, kde bychom letěli za 2500 zpět do Prahy... Jen nevím kde získat jízdní řád z Muxii do Santiaga a ze Santiaga do Porta. Chtěl by někdo letět ??
můj mail hatredas@seznam.cz

Pokud nenajdeš autobus na alsa.es, tak až budeš v Santiagu, stav se na autobusovém nádraží. Na informacích sice umí jenom španělsky, ale rozdávají rozmnožené papírky s jízdními řády do a z Muxie a do a z Finnistery.

Re: Praha - Madrid -Oviedo - Santiago - Finisterre - Muxia - Santiago - Porto - Praha
Lucka, 21.06.2015, 11:43 Odpovědět
Autobus z Muxie jezdí většinou 2 x denně, jednou ráno, jednou odpoledne. Aktuálně v 7:30 a 14:30 v pracovní dny a 6:45 a 18:30 (nebo tak nějak) o víkendech. Jízdní řád mají taky v obecní ubytovně v Muxii a je vylepený na okně restaurace u autobusové zastávky.
Lucka

Citace Neznámý: Ahoj kamarádi,hledám parťaka,či parťačku. Rád bych v září absolvoval Svatojakubskou cestu ''Camino primitivo'' v termínu 3.9 - 27.9 na lehko max 10kg batuzek.Z Prahy do Madridu 3.9, strávit den dva v Madridu - poté se presunout do městečka Ovieda a tam začít pouť do Santiaga de Compostoly dále to vzít do Finistery, pak do mestecka Muxia. Z Muxii busem do Santiaga, a ze Santiaga to vzít do Porta, kde bychom letěli za 2500 zpět do Prahy... Jen nevím kde získat jízdní řád z Muxii do Santiaga a ze Santiaga do Porta. Chtěl by někdo letět ??
můj mail hatredas@seznam.cz

Re:
, 21.06.2015, 22:00 Odpovědět
Citace Neznámý: Zmizení? Vim o pohresovane divce. Kolik pohresovanych je denne hlaseno v Praze. Lepší je ale odpoved, ze lode jsou nejbezpecnejsi v pristavu..a boty jsem mela
Soft kotnickove Merell a sla jsem mekce, v desti nikdy nepromokly a ze u Rabanalu a Fonsebadonu lilo! Dosla jsem v nich do Santiaga. Pro holky hlasuju pro Merell
\m/ Dodávám ještě info o ponožkách - šla jsem s Voxx ponožkami , bez puchýřů. Eva.

Goldenrose@email.cz

portugalská cesta - ubytovny
, 26.06.2015, 21:45 Odpovědět
ahojte, nevíte někdo po kolika km jsou ubytovny na portugalský cestě - z Porta? díky!

Re: portugalská cesta - ubytovny
, 27.06.2015, 13:41 Odpovědět
Citace Neznámý: ahojte, nevíte někdo po kolika km jsou ubytovny na portugalský cestě - z Porta? díky!

http://www.ultreia.cz/domain/ultreia/files/ke_stazeni/Portugalsko/Mapa Caminho Portugues - Geral.pdf

Spolupoutník od 1/8?
Jana, 30.06.2015, 11:17 Odpovědět
Ahoj, 1/8 odjíždím spolujízdou (cca 1000 Kč) do Toulouse (možná vystoupím kousek před) a odtud půjdu do Santiaga. Přidá se někdo?

La Via di Francesco da La Verna a Assisi
Vítek, 04.07.2015, 18:28 Odpovědět
Ahoj poutníci, chci absolvovat poutní cestu v Itálii a to z La Verna do Assisi 180 km dlouhou. Kdo chce, tak vyjíždím 7.7.2015 v 15.00 z Florence Praha a vracím se do Prahy 21.7 v 10:00.. Cestu chci absolvovat na 8 etap 8 dní, zbytek volného času, chci věnovat prohlídce města Assisi, Florencie.
S pozdravem Vítek
hatredas@seznam.cz

Re: La Via di Francesco da La Verna a Assisi
, 05.07.2015, 16:52 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj poutníci, chci absolvovat poutní cestu v Itálii a to z La Verna do Assisi 180 km dlouhou. Kdo chce, tak vyjíždím 7.7.2015 v 15.00 z Florence Praha a vracím se do Prahy 21.7 v 10:00.. Cestu chci absolvovat na 8 etap 8 dní, zbytek volného času, chci věnovat prohlídce města Assisi, Florencie.
S pozdravem Vítek
hatredas@seznam.cz

ahoj :-) až se vrátíš, napiš, prosím, nějaké informace.:-) jednou bych se tam taky ráda vydala... hodně štěstí!

Re: Spolupoutník od 1/8?
Lucka93, 08.07.2015, 19:07 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj, 1/8 odjíždím spolujízdou (cca 1000 Kč) do Toulouse (možná vystoupím kousek před) a odtud půjdu do Santiaga. Přidá se někdo?

Ahoj, půjdeš severní cestou? A na jak dlouho cestu plánuješ? Možná bych se přidala, od kud jsi? Lucka

ceny ubytování portugalská cesta
, 15.07.2015, 12:01 Odpovědět
ahoj, nevíte kolik průměrně stojí jedna noc v abergue na portugalský cestě? někde jsem se dočetla, že je to kolem 10-15 eur. přijde mi to docela dost... díky za odpověď.

Re: Spolupoutník od 1/8?
Zdenda, 15.07.2015, 12:18 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj, 1/8 odjíždím spolujízdou (cca 1000 Kč) do Toulouse (možná vystoupím kousek před) a odtud půjdu do Santiaga. Přidá se někdo?

Ahoj, já jedu spolujízdou 31.7. do Bayonne, potom do SJPdP a pěšky do SdC (Camino Frances) + plánuji až na konec světa.

Kdybyste chtěli/chtěly, ozvěte se na mail sigmar@email.cz :)

rada
Petr, 15.07.2015, 16:27 Odpovědět
Zdravím,

Nemáte zkušenosti, jak se nejlépe/nejrychleji/nejlevnějši dostanu ze Santiaga do Barcelony?

Nefunguje tam třeba nějaký poutnický svoz/odvoz

Díky za odpověď

Re: rada
L., 15.07.2015, 21:28 Odpovědět
Citace Neznámý: Zdravím,

Nemáte zkušenosti, jak se nejlépe/nejrychleji/nejlevnějši dostanu ze Santiaga do Barcelony?

Nefunguje tam třeba nějaký poutnický svoz/odvoz

Díky za odpověď

No zkusil bych už tolikrát zmiňovaného busového dopravce Alsa. Cenový odhad tak od stolu, hádám tak do 80 EU.

Re: Re: rada
Petr, 16.07.2015, 11:38 Odpovědět
Díky,
ještě jsem našel: https://www.blablacar.com/, funguje jako spolujízda v Čechách, to je asi ještě výhodnější ;)

Nevíte, jak je nejlepší se do Santiaga dostat?
Plánuju letět do Barcelony a odtud vlakem/busem do Leonu, pak pěšky do Santiaga a ze Santiaga autobusem/spolujízdou zase do Barcelony na letiště

Nebo mě napadlo koupit rovnou letenku do Santiaga, ale ta vychází cca 12000,- ale zase mi ušetří strašně moc času a ty vlaky/busy tam nejsou taky zrovna levný...

Jaké s tím máte prosím zkušenosti?

Díky za rady

Citace Neznámý: Citace Neznámý: Zdravím,

Nemáte zkušenosti, jak se nejlépe/nejrychleji/nejlevnějši dostanu ze Santiaga do Barcelony?

Nefunguje tam třeba nějaký poutnický svoz/odvoz

Díky za odpověď

No zkusil bych už tolikrát zmiňovaného busového dopravce Alsa. Cenový odhad tak od stolu, hádám tak do 80 EU.

Re: Re: Spolupoutník od 1/8?
, 21.07.2015, 14:06 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj, 1/8 odjíždím spolujízdou (cca 1000 Kč) do Toulouse (možná vystoupím kousek před) a odtud půjdu do Santiaga. Přidá se někdo?

Ahoj, půjdeš severní cestou? A na jak dlouho cestu plánuješ? Možná bych se přidala, od kud jsi? Lucka

Re: Re: Spolupoutník od 1/8?
Jana, 21.07.2015, 14:09 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj, 1/8 odjíždím spolujízdou (cca 1000 Kč) do Toulouse (možná vystoupím kousek před) a odtud půjdu do Santiaga. Přidá se někdo?

Ahoj, půjdeš severní cestou? A na jak dlouho cestu plánuješ? Možná bych se přidala, od kud jsi? Lucka

Ahoj Lucko, nakonec půjdu z Toulouse a nejsem si jistá, jestli bude možné napojit se na severní cestu. Když ne, někde za Pamplonou se napojím na francouzskou. Jak dlouho - no podle toho, kolik km denně zvládnu ujít. Doufám, že to stihnu do 7 týdnů. Jsem z Prahy.

Dotaz na poutní místa
Petr, 24.07.2015, 08:28 Odpovědět
Zdravím všechny zájemce o cestu, jako i ty, kteří ji již vykonali a rád bych se zde optal, jak je to s razítky do credenciáře a kde přesně?! kolik je poutních míst - kolik tedy ´´ musím´´ mít razítek. Chtěl bych vyrazit z Plas u Plzně, zřejmě po Železné až na Konec světa. Vyčetl jsem zde také, že co credenciáře se dává razítko s datumem. Je možné si ho zakoupit v Praze a nechat si dát razítko až na Železné u Plas? Kde přesně se tedy razítka dávají? Je zde někde nějaký seznam? také by mi zajímalo, zda si mohu trasu zvolit sám, např. stále po silnice s odbočováním do poutních míst s razítky. Děkuji předem všem za odpověď a přeji hezkou cestu a pevnou vůli na Svaté pouti.

Spolupoutník
ondřej pecha, 24.07.2015, 23:06 Odpovědět
Dobrý den, hledám spolupoutníka na cestu od cca 1.8. Trasu bych chtěl dokončit tak, abych cca kolem 20.8. byl zpátky, takže bych šel některou z těch kratších, třeba Mozarabskou. Na startpoint bych se chtěl dostat buď stopem nebo spolujízdou. Přídáte se někdo?

Spolupoutník na cestu do St. Jean Pied de Port
Veronika, 30.07.2015, 21:00 Odpovědět
Ahoj všem poutníkům,
hledám spolupoutníka na cestu do startovního místa St. Jean Pied de Port. Ráda bych vyrazila okolo 1.9. Samotnou cestu do Santiaga bych ráda absolvovala sama, i když samozřejmě je možné se občas někde potkat a jít chvíli společně. Cíleně ale hledám někoho na společnou cestu do výchozího místa, tj. St.Jean Pied de Port. Jsem z Prahy. Můžete mi případně napsat na veronikaa01@gmail.com.
Hodně štěstí všem poutníkům!:)

poutnická mušle
lista, 01.08.2015, 15:13 Odpovědět
ahoj, prosím, kde se dá sehnat poutnická mušle? Moc děkuji

Re: poutnická mušle
, 02.08.2015, 10:39 Odpovědět
Citace Neznámý: ahoj, prosím, kde se dá sehnat poutnická mušle? Moc děkuji

Pokud jde jen o to mít mušli tak třeba v supermarketu u stanice metra Chodovská, Praha. Stojí 29 kč. :-) Jinak ve Španělsku skoro kdykoliv. Pokud ale jde člověk na pouť poprvé tak jsem četl, že by měl dojít do Santiaga bez ní a tam by mu jí někdo (nějaký jiný poutník) měl dát. Ideál by bylo najít si ji sám na Fisteře. Mně se to nepovedlo.

Prakticka rada k letenkam
Honzajs, 10.08.2015, 23:56 Odpovědět
letim 11.9 do Barcelony a hned za 2 hod. po priletu na terminal 1 (vueling) mi jedne rychlik do Logrono, hlavni miesto provincie Rioja, zpet jsem si pres expedia.com nasel sikovny let primo ze Santiago de Compostella s 1 prestupem do Prahy, cenove myslim vyslo lepe, nez vlak ze Santiago do Barcelony nebo Madridu ci Lisabonu plus letenka do Prahy. Tak jen to je namet, ze se letenky i na iberia.com daji i s 1 zavazadlem sehnat levneji, nez na vueling.com (pozor, aby byl batoh v cene letenky) a zpatky to jde i takto. Stastne dojiti do cile vsem poutnikum. Honza F. Jan.fiferna@centrum.cz

Porto - Santiago
Zora Vozenilkova, 18.08.2015, 19:15 Odpovědět
Ahoj, nemate prosim nekdo aktualni info k Portugalske ceste?
Diky za Vase odpovedi.
zoravoz@hotmail.com,
Odlet 28.8.2015

VIA NOVA
Lukáš Janura, 20.08.2015, 13:29 Odpovědět
Ahoj poutníci, ještě zde nebyla zmíněna pouť, která je sice ještě v plenkách proti té svatojakubské, ale je krásná, je blízko a nenáročná. Můžeme ji s manželkou jen doporučit. VIA NOVA začíná v Rakousku a přes Německo cílí na Svatou horu v Příbrami. Začít lze kdekoli. My vyšli letos od Dunaje. Do Příbrami 270km. Cesta je dobře značená, je lepší mít stan. Nebojte se toho a vyražte! Více na www.pilgerweg-vianova.eu.

Re: VIA NOVA
L., 20.08.2015, 20:57 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj poutníci, ještě zde nebyla zmíněna pouť, která je sice ještě v plenkách proti té svatojakubské, ale je krásná, je blízko a nenáročná. Můžeme ji s manželkou jen doporučit. VIA NOVA začíná v Rakousku a přes Německo cílí na Svatou horu v Příbrami. Začít lze kdekoli. My vyšli letos od Dunaje. Do Příbrami 270km. Cesta je dobře značená, je lepší mít stan. Nebojte se toho a vyražte! Více na www.pilgerweg-vianova.eu.

To je zajímavé, možná využiju příští rok cestě z Prahy do Santiaga přes Řím.
Na těch webkách ale není pořádná mapa.

Re: Porto - Santiago
H & V, 21.08.2015, 13:11 Odpovědět
Ahoj,

jaké přesné aktuální info máš na mysli? My jsme se 19.8. vrátili z portugalské cesty, tak se vynasnažím popsat, co by mohlo pasovat na tvoji otázku. Také je důležité specifikovat, jakou portugalskou cestu, protože i těch je několik (př. pobřežní, centrální, přes Braggu). My absolvovali centrální z Porta, tj. přes Vilarinho, S. Pedro Rates, Barcelos, Ponte de Lima, Rubiaes, Valenca, Tui, Redondela, Caldas de Reis, Padron, Santiago. Cesta je dobře značená (žluté šipky), mapa ani není potřeba. Oficiální ubytovny v Portugalsku jsou velice pěkné a stojí 5 E, matrace jsou obaleny koženkou, takže stačí jen položit spacák. Každou etapu jsme se vešli, a to jsme nechodili nijak rychle. Stanovat se po Cestě v Portugalsku téměř nedá, protože prostě není místo, kam jej dát (mnoho malých soukromých políček hned vedle sebe a lesíky ponechané samy sobě). Naprosto odlišná pak byla situace ve Španělsku, protože se objevuje plno skupin, kteří cestu berou na způsob letního tábora nebo extrémního sportování, kdy se snaží dát etapu za dopoledne, a obě skupiny si nechávají batohy vozit, takže jsme se do oficiálních ubytoven často nevešli - ty stojí 6 E a přes matrace se fasuje papírový povlak. Nabídka privátních ubytoven je však široká, cena je 10-12 E, v Santiagu i až 17 E. V blízkosti ubytoven jsou vybrané restaurace, které nabízejí menu pro poutníky - v Portugalsku za 5-8 E, ve Španělsku 8-12 E. V P. umí velice dobře anglicky dost lidí, ve Š. je to o dost horší. V neděli jsou obchody zavřené, ve Š. fungují přes odpoledne (cca 13. až 19.h) jen kavárny - to je nepříjemné, když se v 15 h člověk ubytuje a chce se jít po celém dni pořádně najíst. Na fontánky a vodní prameny se nespoléhej - v P. jich moc není a ve Š. byly ty pitné často vyschlé nebo neoznačené - my jsme si vždy od rána brali s sebou, ale dá se koupit balená voda po cestě v kavárnách, nebo poprosit někoho místního.

Do Porta jsme se dopravili letecky z Prahy a stejně zpět. Ze Santiaga jezdí (alespoň v pracovní dny) autobus 3x denně do Porta (10:00, 12:00 a 17:00), z toho ten ve 12 jede až do Lisabonu (10 hodin jízdy). Cesta Santiago - Porto stojí 36 E a trvá 3,5 hodiny. Vlak ze Santiaga do Viga jezdí téměř každou hodinu, pak je nutné přestupovat, ale někde jsem viděl, že vlak z Viga do Porta jede oproti tomu "jen" 2x za den.

Můžeme i doporučit průvodce od J.Brierleyho, sice je drahý, ale dají se tím koneckonců i trochu ušetřit peníze při výběru alternativního ubytování. Hodně lidí ho mělo, jsou tam i zajímavosti o procházených místech.

A nakonec, pokud se někdo rozhodnete jít do Fisterry, vyhněte se ubytovně O Refuxio v Ponte Olveiroa na 2.etapě, ohledali jsme, že tam jsou štěnice !!! Ještě k portugalské cestě, vzpomněl jsem si, že i ubytovna ve Valence (poslední portugalská) byla dočasně zavřená kvůli desinsekci !

Přejeme hodně štěstí na cestě! :-)

Camino na videu den po dni
Marie, 24.08.2015, 18:09 Odpovědět
Milí budoucí poutníci, našla jsem pěkná videa, den po dni. Třeba vám to pomůže.
https://www.youtube.com/watch?v=a--3lvMkLAA

oprava
Marie, 24.08.2015, 18:13 Odpovědět
Nějak se mi to nezadařilo, je to na you tube, pak stačí dát do vyhledávače
31 días en El Camino

září 2016
Marianna, 25.08.2015, 14:59 Odpovědět
Ahoj poutníci. Prosím o radu. Chystáme se s manželem a mojí maminkou (65let)na dvoutýdenní pouť do Santiaga v září 2016. Může mi prosím někdo poradit výchozí bod tak, abychom vše v klidu zvládli za dva týdny a přitom to zvládla fyzicky i mamka? Je v docela dobré fyzické kondici a na svůj věk se necítí, ale před pár lety měla operaci haluxu a tak se občas bolesti nohy objeví. I tak si chce splnit sen a pouť absolvovat. Děkuji za radu:)P.S.: Dva týdny jsou celková doba, kterou na dovolenou a tedy i na pouť máme:)

Rakousko a Švýcarsko
Tomáš , 26.08.2015, 08:06 Odpovědět
Ahoj poutníci , letos jsme s manželkou vyrazili z Českého Brodu směr Compostella. Z časových důvodu jdeme etapove. Letos jsme ukončili nasi cestu u hranic s Rakouskem v Lipnu. Pokračování nasi poutě máme naplánováno na příští červenec Lipno - st. Gallen. Chci se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s ubytováním při cestě přes Rakousko, Německo a Švýcarsko. Nejsme nároční, rádi spime venku ve zdaraku nebo stanu. Zajímá me zkušenost s kempy, ubytovnymi atd. a jaká je finanční náročnost. Diky za vaše rady a pomoc. Buon camino

Pouť z Le Puy do Santiága
Tom Hradil, 28.08.2015, 17:19 Odpovědět
Dobrý den,
kdysi jsem už základní zkušenosti s poutí získal, v r. 2007 jsem šel do Santiága de Compostella až z Jeseníku, potzději (2010) jsem šel ještě jednou, ze st.-Jean-Pied-de-Port. Vždy jsem šel až ke konci roku a moc se mi to líbilo - dost klidu, poutníci se velmi rádi viděli, na cvánoční svátky jsem byl v Santiágu.
Nicméně mnoho věcí se změnilo, já se nedávno oženil (má žena je výrazně mladší) a máme chuť vyrazit spolu, tentokrát s Le Puy. (Termín více - méně tradiční - konec října 2015.) Ale už si nejsem tolik jistý: poutě byly finančně velmi nákladné, člověk musí spát, jíst, odpočívat... a proto se ptám a věřím na dobré rady:
- Jak lze snížit náklady na dopravu? Máte někdo tip, jak se nejlépe do Le Puy dostat?
- Máte někdo ještě jiné typy, jak snížit základní náklady poutě?
- a jakékoliv jiné rady? Budu vděčný za každou spřízněnou duši, která se ozve.
Tom Hradil, Jeseník
tom.hradil@jeseniky-brontosaurus.cz

Camina
Luboš, 28.08.2015, 19:37 Odpovědět
Vyrazila by nějaká spřízněná duše se mnou po Svatojakubské trase Českem až na hranice? Chci cestou otestovat novou výbavu, abych měl vše připraveno na příští rok. Na příští rok hledám i někoho kdo by mě občas podpořil kontaktem, nebo se mnou šel část mé cesty z Prahy až na konec. :-) Radši krásu cesty než sportovní výkon. orbitus@seznam.cz

Re: Pouť z Le Puy do Santiága
, 30.08.2015, 07:29 Odpovědět
Citace Neznámý:
Nicméně mnoho věcí se změnilo, já se nedávno oženil (má žena je výrazně mladší) a máme chuť vyrazit spolu, tentokrát s Le Puy. (Termín více - méně tradiční - konec října 2015.) Ale už si nejsem tolik jistý: poutě byly finančně velmi nákladné, člověk musí spát, jíst, odpočívat...

Ano, pouť je s mladou ženou finančně velmi náročná, nemůžeš se odbýt chlebem a spaním pod širákem. To sis mohl spočítat dřív, než sis ji vzal..... Tak teď makej a vydělávej, aby jsi jí splnil požadovaný standard.... ;-)

Re: září 2016
Olga, 09.09.2015, 22:59 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj poutníci. Prosím o radu. Chystáme se s manželem a mojí maminkou (65let)na dvoutýdenní pouť do Santiaga v září 2016. Může mi prosím někdo poradit výchozí bod tak, abychom vše v klidu zvládli za dva týdny a přitom to zvládla fyzicky i mamka? Je v docela dobré fyzické kondici a na svůj věk se necítí, ale před pár lety měla operaci haluxu a tak se občas bolesti nohy objeví. I tak si chce splnit sen a pouť absolvovat. Děkuji za radu:)P.S.: Dva týdny jsou celková doba, kterou na dovolenou a tedy i na pouť máme:)

Re: Re: La Via di Francesco da La Verna a Assisi
Renata, 11.09.2015, 23:09 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj poutníci, chci absolvovat poutní cestu v Itálii a to z La Verna do Assisi 180 km dlouhou. Kdo chce, tak vyjíždím 7.7.2015 v 15.00 z Florence Praha a vracím se do Prahy 21.7 v 10:00.. Cestu chci absolvovat na 8 etap 8 dní, zbytek volného času, chci věnovat prohlídce města Assisi, Florencie.
S pozdravem Vítek
hatredas@seznam.cz

ahoj :-) až se vrátíš, napiš, prosím, nějaké informace.:-) jednou bych se tam taky ráda vydala... hodně štěstí!

Uvítám také nějaké info, případně zájemce, kdo by chtěl se mnou tuto cestu absolvovat - klidně i ještě letos na konci října
renk@email.cz

Re: Re: září 2016
Jana, 16.09.2015, 17:32 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Ahoj poutníci. Prosím o radu. Chystáme se s manželem a mojí maminkou (65let)na dvoutýdenní pouť do Santiaga v září 2016. Může mi prosím někdo poradit výchozí bod tak, abychom vše v klidu zvládli za dva týdny a přitom to zvládla fyzicky i mamka? Je v docela dobré fyzické kondici a na svůj věk se necítí, ale před pár lety měla operaci haluxu a tak se občas bolesti nohy objeví. I tak si chce splnit sen a pouť absolvovat. Děkuji za radu:)P.S.: Dva týdny jsou celková doba, kterou na dovolenou a tedy i na pouť máme:)

Doporučuji tyto stránky; jednotlivé cesty jsou rozdělené na etapy s uvedením km, převýšení apod. Obecně Camino Frances je z 80 % pohodová cesta, tak stačí jen spočítat km, které pravděpodobně zvládnete ujít. Za 2 týdny se dá určitě ujít i cesta z Porto, ale slyšela jsem jak samou chválu, tak i negativní názory a osobně jsem po ní nešla.
http://www.mundicamino.com/loscaminos.cfm

Re: září 2016
, 17.10.2015, 19:35 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj poutníci. Prosím o radu. Chystáme se s manželem a mojí maminkou (65let)na dvoutýdenní pouť do Santiaga v září 2016. Může mi prosím někdo poradit výchozí bod tak, abychom vše v klidu zvládli za dva týdny a přitom to zvládla fyzicky i mamka? Je v docela dobré fyzické kondici a na svůj věk se necítí, ale před pár lety měla operaci haluxu a tak se občas bolesti nohy objeví. I tak si chce splnit sen a pouť absolvovat. Děkuji za radu:)P.S.: Dva týdny jsou celková doba, kterou na dovolenou a tedy i na pouť máme:)

Re: Re: září 2016
, 17.10.2015, 19:39 Odpovědět
Ahoj...my sme zacali v Leone a do Santiaga nam to trvalo 12 dni, ale aby ste sa neplasili, mozete skusit start z Astorgy napriklad...

Re: Re: září 2016
Honzajs, 17.10.2015, 20:07 Odpovědět
Dva týdny jsou celková doba, kterou na dovolenou a tedy i na pouť máme:)
Z Astorgy je to 250 km, dvoje hory, krásná krajina, do Astorgy se lehce dojede vlakem rovněž do Ponferrady (200 kg do Santiago de Compostella), ale přišli byste o železná kříž a jedny hory. Jinak souhlas, že Leon je moc hezké město, ale je to už 300 km a k 14 dnem i s ohledem na maminku by to v tom případě chtělo ještě přidat nějaký navíc, Astorga je asi dobrý kompromis, pokud budete plánovat denně poctivých 20 km/den. Krajina stojí za to, osobně mě poslednách 110 km (ze Saria) moc krajinou nenadchlo, místa např. okolo O Cebreiro (kopce cca 160 km před Santiago de Compostella jsou nádherné a např. spánek na horách v Albuerge La Faba (u O Cebreiro) je moc pěkný.

Spojení Praha - Porto
Jirka, 21.10.2015, 10:59 Odpovědět
Zdravím poutníky! Chtěl bych požádat o dopravní radu. Chystáme se na Camino Portugués. Existuje přímé letecké spojení Praha - Porto bez přestupu? Od někoho jsem slyšel, že ano, ale nejsem schopen takové spojení nikde najít. Moc děkuji za odpověď.

konec světa
MTO, 22.10.2015, 10:22 Odpovědět
Zdravím všechny poutníky, chtěla bych se zeptat, zda tu mezi Vámi není někdo, kdo je právě na pouti a plánuje dojít až na konec světa, případně někdo, kdo se ještě v tomto roce plánuje na pouť vydat a navštíví konec světa? Z pouti jsem se vrátila v záři a měla bych na dotyčného prosbu. Moc děkuji za reakci.

Poutníci, kteří nezdraví
Alice, 29.10.2015, 08:57 Odpovědět
Pro své a doufám i vaše obveselení jsem napsala blog o novém poutnickém kmeni:

http://frisaufova.blog.respekt.cz/poutnici-kteri-nezdravi/

Re: Spojení Praha - Porto
Jana, 29.10.2015, 09:16 Odpovědět
Citace Neznámý: Zdravím poutníky! Chtěl bych požádat o dopravní radu. Chystáme se na Camino Portugués. Existuje přímé letecké spojení Praha - Porto bez přestupu? Od někoho jsem slyšel, že ano, ale nejsem schopen takové spojení nikde najít. Moc děkuji za odpověď.

Ja jsem letela z Porto do Prahy letos v zari pres Brusel, ale dalsi den se nabizel i primy let a byl to Ryanair. Netusim, jestli meli prime lety i tam a zda to tak bude pristi rok...

Re: Re: Spojení Praha - Porto
Jirka, 29.10.2015, 21:42 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Zdravím poutníky! Chtěl bych požádat o dopravní radu. Chystáme se na Camino Portugués. Existuje přímé letecké spojení Praha - Porto bez přestupu? Od někoho jsem slyšel, že ano, ale nejsem schopen takové spojení nikde najít. Moc děkuji za odpověď.

Ja jsem letela z Porto do Prahy letos v zari pres Brusel, ale dalsi den se nabizel i primy let a byl to Ryanair. Netusim, jestli meli prime lety i tam a zda to tak bude pristi rok...

Děkuji za info! Momentálně bohužel přímé spojení asi opravdu není. Počkáme si tedy, co přichystají letecké společnosti příští rok. Jeden přestup se dá taky přežít. Na jaře nebo nejpozději na podzim vyrážíme. Padne na to celá dovolená, neboť se v Portu hodláme 2-3 dny zdržet.

Re: Krásné prosincové Camino
, 01.11.2015, 22:17 Odpovědět
Citace Neznámý: Ahoj spolupoutníci.
Mezi 13.11. a 10.12.2012 jsem absolvoval svou první pouť Camino. Bylo to úžasné. Obohacující. Proměňující.
Vyrazil jsem z městečka, které je synonymem uzdravení - z Lurd a aragonskou cestou přes Somport jsem se pak napojil na klasickou francouzskou.
Do Santiaga de Compostela jsem dorazil navečer 9.12.2012. Dodnes žasnu, co se vše na cestě uděje a stane. Některé věci jsou nevysvětlitelné :-) ... ale krásné!
Tak Vám, kteří se připravujete na cestu přeji odhodlání a vytrvalost. A Boží požehnání.

Ahoj,
V tom samém čase, akorát o rok později, se chceme do Santiága vydat z Lurd s moji milou madou ženou. Na rozdíl od hlavního Camina (kudy jsem už šel kdysi dvakrát) však nemohu nikde nalézt údaje o ubytovnách směr Jaca - zda jsou t.č. otevřené, kde jsou a kolik stojí ...
Prosím, můžete li někdo poradit, prosím, pisněte o ubytovnách něco. Moc prosím. (Popříp. o spojení do Lurd.) Bo v tomto ročním období to po celodenním putování už nevidím na spaní venku v horách...
Děkuji, Tom Hradil, Jeseník (603 231 624)

kniha o cestě do Santiaga de Compostela
Miloslav Šašek, 08.11.2015, 00:38 Odpovědět
Třemošenský rodák, ing. Miloslav Šašek, prošel v roce 2014 část Svatojakubské cesty a to její část ve Španělsku, tzv. Francouzskou cestu.
Pěší pouť v délce téměř 1000 km absolvoval během pěti týdnů. S dvanáctikilovým batohem na zádech.

O Svatojakubské cestě, která též vede kolem Plzně přes vrch Krkavec, napsal knihu. Kniha obsahuje část věnované přípravě a výbavě poutníků. Podrobně jsou popsány praktické zkušenosti, které jsou určitě cenné pro nové poutníky. Další část je věnována popisu zajímavých míst, setkání, prožitků, ale i rad i doporučení. Součástí knihy je i mnoho fotografií z cesty - výběr z několika tisíc fotografií a videí, které poutník na své cestě pořídil.

Kniha je k dispozici u autora miloslav.sasek@aga2000.cz
ISBN 978-80-7177-959-9

Re: konec světa
Petr, 10.11.2015, 22:58 Odpovědět
Citace Neznámý: Zdravím všechny poutníky, chtěla bych se zeptat, zda tu mezi Vámi není někdo, kdo je právě na pouti a plánuje dojít až na konec světa, případně někdo, kdo se ještě v tomto roce plánuje na pouť vydat a navštíví konec světa? Z pouti jsem se vrátila v záři a měla bych na dotyčného prosbu. Moc děkuji za reakci.

Ahoj, já tak na 50 procent o pouti ještě do konce roku uvažuju, ale co je míněno tím koncem světa? Je to Santiago de Compostella?

Re: září 2016
míra, 18.11.2015, 18:48 Odpovědět
ahoj, je mi 64, šli jsme v druhé polovině září z O Cebreira do Santiaga (155km) Letecky Madrid-La Coruna, bus La Coruna - Pedrafita, poté pouť 10 dní a nakonec bus na konec světa. Chceš li více podrobností napiš mi na mail na seznam.cz vlasem

Švýcarsko
Lucie, 03.01.2016, 10:31 Odpovědět
Ahoj, letos se chystáme pokračovat ve svatojakubské cestě přes Švýcarsko v květnu nebo v červnu. Hledám někoho, kdo by se s námi podělil o praktické zkušenosti. Děkuji moc, Lucie
lucie.phamova(zav)gmail.com, Praha

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info